50TH YEAR OF ROAD RACING WORLD CHAMPIONSHIP GRAND PRIX


Rok 2011 znamená pro značku Yamaha důležitý milník – už 50 let úspěšného působení na nejvyšší úrovni v mistrovství světa silničních motocyklů. Od startu prvního motocyklu Yamaha ve Velké ceně Francie v roce 1961 se značka stala ikonou závodů Grand Prix, a má na kontě nesčetné množství vítězství, kterými potěšila svoje věrné fanoušky na celém světě. Společnost Yamaha oslaví toto neuvěřitelné jubileum v průběhu celé letošní sezóny celou řadou akcí.


Po celý rok bude Yamaha používat speciální logo, vytvořené k 50. výročí s využitím továrních barev značky. Logo bude hrdě umístěno na palivové nádrži závodních motocyklů YZR-M1 2011, na všech továrních uniformách týmu Yamaha Factory Racing Team, v boxech jezdců Jorge Lorenza and Bena Spiese, a také na návěsech týmu Yamaha Factory Racing.

50. výročí ve světových Grand Prix bude Yamaha slavit také na internetu prostřednictvím speciální webové stránky - 50TH YEAR OF ROAD RACING WORLD CHAMPIONSHIP GRAND PRIX – která byla spuštěna 1. února 2011. Na stránkách je zmapována impozantní historie dlouhých let, během kterých značka Yamaha úspěšně působila v závodním prostředí, včetně podrobných dobových informací. Během sezóny budou na stránky přibývat články a videa s exkluzivními vzkazy a rozhovory s klíčovými postavami závodní historie značky Yamaha.

Naplánováno je rovněž několik velkolepých akcí, které na chvíli přenesou diváky do historie. Během speciální předváděcí jízdy se před očima veřejnosti i médií v japonském Motegi vrátí na trať kdysi slavné závodní stroje. Mezi legendami na okruhu nebudou chybět modely 1974 YZR-500 (OW20), první tovární stroj Yamaha třídy 500 ccm, nebo 978 YZR-500 (OW35K), na které Kenny Roberts získal tři tituly mistra světa. Stejná akce se má podle plánu uskutečnit také na okruhu v Assenu, aby i fanoušci z Evropy mohli nasát slavnostní atmosféru a osobně se setkat s historií.

Pro závod Velké ceny Assenu budou motocykly YZR-M1 Jorge Lorenza and Bena Spiese zbarveny do unikátního designu Yamaha 50th Anniversary, a připomenou tak legendární závodní historii značky Yamaha.