R7 Series


R7 Series

Yamaha uvede v roce 2022 zcela novou evropskou soutěž R7 Series a akci SuperFinale


Společnost Yamaha Motor Europe s radostí pro rok 2022 oznamuje jedinečnou závodní akci, které bude určen pro nový supersport Yamaha R7. Yamaha R7 Series European SuperFinale se uskuteční během jednoho z finálových kol mistrovství světa FIM Superbike 2022. Představí se na něm 36 nejlepších jezdců z národních pohárů R7 Cup, jež organizují pobočky společnosti Yamaha z celé Evropy.

Model Yamaha R7 s dvouválcovým motorem o objemu 689 ccm je rychlý, hbitý a nabízí stejně agresivní styl jako jeho protějšky z modelové řady R. Kombinuje sportovní výkon s každodenní zábavou. Díky dostupnosti špičkových dílů GYTR navržených speciálně pro tento motocykl, je tento stroj též ideálním základním modelem pro závodní ježdění.

Série pohárů Yamaha R7 Cup, jejíž celoevropský debut nás čeká právě v roce 2022, bude organizována distributory značky Yamaha. Série byla navržena speciálně tak, aby nabízela cenově nenáročnou a dostupnou závodní sérii pro stávající závodníky i pro jezdce, kteří chtějí místo nezávodního ježdění po okruzích zkusit něco více soutěžního, ale nechtějí opustit prostředí své komunity.

36 jezdců, kteří v jednotlivých pohárech Yamaha R7 Cup udělají největší dojem, bude na konci sezóny sezváno na závod R7 Series European SuperFinale, jež se bude konat během jednoho z posledních evropských kol mistrovství světa FIM Superbike. Jezdci pojedou v pátek tréninky a kvalifikaci, v sobotu se pak vydají na trať dvou závodů.

Yamaha R7 Series European SuperFinale však nebude pouze závodní akce. Pro účastníky to bude celoživotní nezapomenutelný zážitek. Kromě toho, že budou závodníci SuperFinale sdílet depo s hvězdami WorldSBK, budou se též moci setkat a popovídat si s jezdci společnosti Yamaha účastnícími se soutěží ve všech třech třídách mistrovství světa. Zaměstnanci společnosti Yamaha budou připraveni nabídnout rady všem jezdcům, kteří se též mohou na startu těchto dvou závodů objevit po boku různých známých tváří.

Místo a datum konání soutěže Yamaha R7 Series European SuperFinale, stejně jako harmonogramy soutěží R7 Cup pro jednotlivé evropské země, budou oznámeny již brzy.

Paolo Pavesio: Ředitel pro marketing a motoristický sport, Yamaha Motor Europe
„Koncept národních soutěží R7 Cup a evropského finále R7 Series European SuperFinale se liší od konceptu ostatních závodních sérií v tom, že tyto soutěže nejsou navrženy speciálně pro mladé závodníky, kteří mají v úmyslu v závodních kategoriích stoupat výše. Jsou navrženy tak, aby byly cenově nenáročné a dostupné pro jezdce, kteří chtějí závodit především proto, aby se pobavili nebo aby z nesoutěžního ježdění na okruzích pokročili někam dál. Cílem je vytvořit sérii se skutečným komunitním duchem, takovou, která bude přístupná pro jezdce bez ohledu na věk nebo soutěžní profil. V naší sérii a ve finále bude moci otec závodit po boku svých dětí nebo přátelé budou moci mezi sebou konečně zjistit, kdo je z nich nejrychlejší. Přestože tak bude tato série spojovat závody s ježděním pro radost, nepochybujeme, že budeme svědky skutečného soutěžení na trati, závodu jezdců, kteří bojují o místo na startu soutěže Yamaha R7 Series European SuperFinale na konci sezóny!“